RIJEKA IN AETERNUM 3

RIJEKA IN AETERNUM

Rijeka, 15. svibnja 2017.
FOTOGRAFSKI NATJEČAJ

RIJEKA IN AETERNUM 3

In aeternum, za vječnost, Rijeka za vječnost. Pod ovim naslovom i idejom napravili smo izložbu prije deset godine s motivima sakralne arhitekture našega grada, a onda smo 2012. izdali kolekciju od 10 razglednica pod ovim naslovom; s motivima koji jesu i vremenska, i kulturološka, i civilizacijska mjera koja nas oprostoruje u vječnosti. Od tada pa do danas dosta se toga promijenilo, dosta je toga novoga markirano na kulturološkom, graditeljskom i urbanističkom okviru grada. Izgradilo se puno toga na dobrobit svih nas. Duh pozitivizma našega grada u sebi nose sami građani i žive ga kao lijepo osjećanje. Svjedočimo to i na personalnoj i na kolektivnoj razini različitim načinima. Nosimo titulu Europska prijestolnica kulture 2020. Zasluženo.
Jedna od mogućnosti svjedočenja evolucije i mijena ovoga grada je i fotografska slika, a posebno ako je začinjena vlastitom strašću osobne i originalne interpretacije.
Vaše sudjelovanje na natječaju u kojem interpretirate sve vrijednosti grada Rijeke potvrdit će i vas kao fotografske autore, a i vaš odnos spram grada na Rječini.

Fotografirajte Rijeku i Riječane, fotografirajte prepoznatljive dijelove grada
ili objekte s crtom osobnoga pogleda. Svjedočite fotografijom multikulturalnost,
multietničnost, svjedočite sebe u ovomu gradu i budite originalni u
interpretaciji poznatoga i već viđenoga.

Autore originalnih fotografija čekaju vrijedne nagrade.

Izložba će biti postavljena u Galeriji Principij, a otvorenje je planirano u
ponedjeljak, 12. 6. 2017. u 19 sati

Sretno sudjelovanje svima!

Predsjednik Fotokluba Rijeka:

PRAVILA NATJEČAJA

• Na natječaju mogu ravnopravno sudjelovati svi bez ikakvih ograničenja
• Za sudjelovanje na ovom natječaju ne plaća se kotizacija
• Autori, sudionici natječaja, popunjavanjem i slanjem prijavnice potvrđuju autentičnost snimljenih fotografija te preuzimaju odgovornost za sadržaj prijavljenih fotografija.
• Obrada fotografije u programima za uređivanje fotografije dopuštena je do mjere koja ne narušava i ne mijenja osnovni smisao snimljenog sadržaja.
• Tema je grad Rijeka i Riječani
• Prijavljuju se fotografije koje još nisu izlagane u Rijeci i koje su snimljene u 2016. i 2017. godini
• Prijavljuje se najviše šest /6/ fotografija.
• Autor popunjavanjem prijavnice daje suglasnost organizatoru natječaja da bez naknade može objavljivati prijavljene fotografije uz jasan potpis autora, a u svrhu promocije izložbe.
• Fotografije se isključivo šalju u digitalnom formatu na e-mail natjecajifkri@gmail.com u .jpg /.jpeg/ formatu, pojedinačne veličine fotografije /datoteke/ ne veće od 4 MB.
• Datoteku /fotografiju/ treba imenovati /spremiti/: Redni broj_Ime i prezime_Naziv fotografije_Godina nastanka. Ovako: 1_Slavica Maric_Pogled na Trsat
• Fotografije mogu biti u boji /B/, monokromatske /M/ i crno-bijele /CB/.
Uz fotografije u istom e-mailu treba priložiti ispunjenu prijavnicu.

Krajnji rok prijema fotografija je srijeda, 7. lipnja 2017.
na e-mail: natjecajifkri@gmail.com

Preuzmi prijavnicu ovdje

ODABRANE FOTOGRAFIJE ORGANIZATOR ĆE O SVOM TROŠKU IZRADITI I OPREMITI ZA IZLAGANJE.
• Nepotpune i neuredne prijave organizator neće prihvatiti.
• Fotoklub Rijeka dodijeliti će prvu nagradu te tri ravnopravne pohvale po odluci žirija
• Organizator će izdati katalog u digitalnom obliku koji će biti dostupan na mrežnim stranicama: www.fotoklubrijeka.hr .
• Dodatne informacije možete dobiti na broj mobitela: 095 913 17 69; natjecajifkri@gmail.com