Natječaj “FOTOGRAFKINJE 2017.”

Rijeka, 15. veljače 2017.

NASLOVNA FOTOGRAFKINJE RIJEKA VAS ČEKA 2017.

FOTOGRAFSKI NATJEČAJ

FOTOGRAFKINJE  2017.

Osmu godinu zaredom organiziramo izložbu fotografija povodom Međunarodnog dana žena. Ovaj natječaj zamišljen je tako da na njemu mogu sudjelovati samo žene, neovisno iz kojih se pobuda bave fotografijom; je li to njihova povremena aktivnost, redovna hobistička strast ili pak profesionalna praksa. Sve autorice su dobrodošle. Tema je slobodna jer nam je cilj da do izražaja dođe autorica i njen doživljaj svijeta koji je određuje kao ženu.

Izložba će biti postavljena u Galeriji Principij,  a otvorenje je  planirano u utorak, 7. 3. 2017. godine u 19 sati.

Poštovane autorice, animirajte svoje prijateljice, susjede, kolegice s posla, poznanice da sudjeluju na „fotografskom prazniku žene“.

Sretno sudjelovanje svima!

Predsjednik Fotokluba Rijeka:

PRAVILA  NATJEČAJA

• Na natječaju mogu ravnopravno sudjelovati sve fotografkinje –  bez obzira jesu li članice nekog fotokluba, ili su pak u statusu slobodnih autorica ili se samo povremeno bave fotografijom.

Imamo tri razine kotizacije:   članice Fotokluba Rijeka plaćaju  30 kn. Autorice koje su sudjelovale na jednom od prethodnih natječaja Fotografkinja plaćaju 40 kn i sudionice koje prvi put sudjeluju na natječaju plaćaju 60 kn.

Uplata se vrši na žiroračun kluba: Erste banka  IBAN HR5924020061100135039 (u rubriku Svrha uplate treba upisati  FOTOGRAFKINJE 2017, u rubriku Model treba upisati  00, a u Pozivu na broj upisati svoj   OIB).

• Autorice, sudionice natječaja, popunjavanjem i slanjem prijavnice potvrđuju autentičnost snimljenih fotografija  te   preuzimaju odgovornost za sadržaj prijavljenih fotografija.
  • Obrada fotografije u programima za uređivanje fotografije dopuštena je do mjere koja ne narušava i ne mijenja osnovni smisao snimljenog sadržaja.
  • Tema je slobodna. Svaka fotografkinja predstavlja svoju stvaralačku osobnost.
  • Poželjno je da se prilože fotografije koje još nisu izlagane u Rijeci.
  • Prijavljuje se najviše šest ( 6 ) fotografija.
  • Autorica popunjavanjem prijavnice daje suglasnost organizatorima natječaja da bez naknade mogu objavljivati prijavljene fotografije uz jasan potpis autora, a u svrhu promocije izložbe.
  • Fotografije se isključivo šalju u digitalnom formatu na e-mail  fotografkinje@gmail.com    u .jpg /.jpeg/ formatu, pojedinačne veličine fotografije / datoteke / ne veće od 4 MB.
  • Datoteku /fotografiju/ treba imenovati /spremiti/: Redni broj_Ime i prezime_Naziv  fotografije_Godina nastanka. Ovako: 1_Slavica Maric_Izlet na Dravu_2017
  • Fotografije mogu biti u boji /B/, monokromatske /M/ i crno-bijele /CB/.

Uz fotografije u istom e-mailu treba priložiti ispunjenu prijavnicu i kopiju uplate, kotizacije te životopis.

Krajnji rok prijema fotografija je srijeda, 1. ožujka  2017. na e-mail:   fotografkinje@gmail.com

ODABRANE FOTOGRAFIJE ORGANIZATOR ĆE O SVOM TROŠKU IZRADITI I OPREMITI ZA IZLAGANJE.

• Otvorenje izložbe je u utorak, 7. ožujka 2016. u 19 sati u Rijeci,  Galerija Principij, Pod voltun 4.
  • Nepotpune i neuredne prijave organizator neće prihvatiti.
  • Fotoklub Rijeka dodijeliti će prvu nagradu te tri ravnopravne pohvale
  • po odluci selektorice.
  • Organizator će izdati katalog u digitalnom obliku koji će biti dostupan na mrežnim stranicama: www.fotoklubrijeka.hr .
  • Dodatne informacije možete dobiti na mob.: 095 913 17 69 ;   fotografkinje@gmail.com .