NATJEČAJ FOTO SI TEĆ 2018.

Rijeka, 10. 03. 2018.

FOTO SI TEĆ

FOTOGRAFSKI NATJEČAJ ZA SNIMANJE FESTIVALA SPORTA I REKREACIJE   HOMO SI TEĆ

Fotoklub Rijeka i Riječki sportski savez raspisuju

Natječaj za najbolju fotografiju  snimljenu na HOMO SI TEĆ 2018.

Na natječaju mogu sudjelovati svi građani bez ograničenja. Fotografije se šalju isključivo e-poštom i to na  rijekatrci@gmail.com   s naznakom za natječaj FOTO SI TEĆ 2018.  Fotografije trebaju biti u JPG formatu pojedinačne veličine fotografije /datoteke/ ne veće od 4 MB. i 300 dpi rezolucije. Krajnji rok dostave fotografija je 28. travnja. Primaju se fotografije isključivo od ove godine. Prosudbeno povjerenstvo će pregledati i odabrati fotografije za nagrade te ih prirediti za izložbu.

Zadnji dan prijema fotografija je 28. 4. 2018.

Autori koji snime najbolje fotografije  bit će dodijeljene sljedeće nagrade:

• Prva nagrada bon Interasporta u vrijednosti 600,00 kn i knjiga iz područja fotografije
  • Druga nagrada bon Interasporta u vrijednosti 400,00 kn i knjiga iz područja fotografije
  • Treća nagrada bon Interasporta u vrijednosti 200,00 kn i knjiga iz područja fotografije
  • Tri ravnopravne diplome
  • Tri ravnopravne pohvale

Pravo sudjelovanja na natječaju imaju svi građani. Autor može prijaviti najviše 12 fotografija

Svi autori moraju ispuniti i poslati prijavnicu koju preuzimaju ovdje → prijavnica

Krajnji rok dostave fotografija je 28. travnja 2018.  Prosudbeno povjerenstvo će pregledati i odabrati fotografije za nagrade te ih prirediti za izložbu. Svečano otvorenje izložbe je u srijedu, 2. svibnja u 19 sati u Galeriji Principij, Rijeka, Pod voltun 4. Izložba ostaje otvorena do 7. svibnja i može se razgledati radnim danom od 10 do 13 i od 17 do 20 sati te subotom od 10 do 13 sati.

Autori ispunjavanjem i slanjem prijavnice potvrđuje  da će poslati autentične snimljene fotografije te preuzimaju odgovornost za sadržaj prijavljenih fotografija.

Obrada fotografije u programima za uređivanje fotografije dopuštena je do mjere koja ne narušava i ne mijenja osnovni smisao snimljenog sadržaja.

Autorsko pravo: autor ispunjavanjem i slanjem prijavnice daje suglasnost organizatorima natječaja da bez naknade mogu objavljivati prijavljene fotografije uz jasan potpis autora, a u svrhu promocije ovog projekta.

Organizator će koristiti prijavljene fotografije  za popularizaciju manifestacije HOMO SI TEĆ te poticanje i unapređivanje fotografskog stvaralaštva.

Svi oblici objave su nekomercijalne vrijednosti i jedina im je svrha promocija manifestacije, izložbe i autora. Moralna autorska prava, u smislu ispravnog potpisivanja autora u svim oblicima objave, bit će u potpunosti poštovana.

Prispjele fotografije pregledat će žiri sastavljen od predstavnika Fotokluba Rijeka, Riječkog sportskog saveza i fotoreportera Novog lista.

Poštovani autori, snimanjem ovih manifestacija ujedno prikupljate materijal za natječaj „Sportska fotografija u Primorsko-goranskoj županiji“

HOMO SI TEĆ

Program Festivala sporta i rekreacije 2018. godine na kojima autori mogu snimati fotografije za natječaj:

Subota, 07.04.2018. u 10:00 h

• 539 skok: utrka trsatskim stubama (539 stuba) od centra grada do Trsata.

Subota, 14.04.2018. u 10:00 h

• Molo longo trk: utrka popularnom riječkom šetnicom “Molo longo”.

Ponedjeljak 16.04.2018 – Petak 20.04.2018

• Demostracije i predstavljanja sportskih i rekreativnih klubova i udruga, Južni dio Trga 128. brigade HV i Korzo

Subota, 21.04.2018. Gat Karoline Riječke

• prezentacija sportskih i rekreativnih udruga Primorsko-goranske županije 10:00 – 14:30 h
  • Homo si teć Expo – prodajno-promotivni sajam sportske opreme 10:00 – 19:00 h
  • preuzimanje startnih brojeva@Expo šator 11:00 – 19:00 h

Nedjelja, 22.04.2017.

KORZO

1. Riječki polumaraton (21.0975 km), start u 10:30h
  • 3. Riječki maraton (42.195 km), start u 10:30h
  • utrka štafeta 3 x 7 km, start u 10:30h
  • desetka (10 km), start u 10:30h
  • “Homo si teć” utrka građana (1,8 km), start u 10:35h
  • dm Baby bonus cup, utrka za klince i klinceze iz vrtića, start u 10:40h
  • Hendi cup, utrka za osobe s invaliditetom i slabovidne osobe, start u 10:40h

PRODAJNO / PROMOTIVNI SAJAM SPORTSKE OPREME

• Trg 128. brigade Hrvatske vojske (kod zgrade Euroherca)
  • Start FUN poligon – vježbe za djecu u grupama uz animatore

GAT KAROLINE RIJEČKE

• preuzimanje startnih brojeva@Expo šator 06:30 – 09:30 h
  • Snatch centar – zagrijavanje za utrke 09:45
  • Homo si teć Expo – prodajno-promotivni sajam sportske opreme
  • bogata gastro ponuda po popularnoj cijeni za sve posjetitelje i zabavni program – kraj u 17h

TRČIM I POMAŽEM

• I ove godine možete trčati i pomoći.
  • Uskoro ćemo objaviti sve detalje, kako, kome i za što se prikupljaju sredstva od donacija.