NATJEČAJ FOTO SI TEĆ 2016.

ZNAK i logoRSS - RIJEKANATJEČAJ FOTO SI TEĆ 2016.

NASLOVNA RIJEKA TRČI 2016

Rijeka, 31. 3. 2016.

FOTO SI TEĆ

FOTOGRAFSKI NATJEČAJ ZA SNIMANJE FESTIVALA SPORTA I REKREACIJE

HOMO SI TEĆ

Program Festivala sporta i rekreacije 2016. godine na kojima autori mogu snimati fotografije za natječaj:

Satnica

• Utorak, 29. 03. 2016. – Početak humanitarne prodaje majica na Korzu i Intersport trgovinama
  • Subota, 02. 04. 2016. u 10:00 h – 539 skok: utrka trsatskim stubama (539 stuba) od centra grada do Trsata.
  • Subota, 09. 04. 2016. u 10:00 h – Molo longo trk: utrka popularnom riječkom šetnicom “Molo longo”.
  • Subota, 16. 04. 2016. u 10:00 h – demostracije i predstavljanja sportskih i rekreativnih klubova i udruga na Gatu Karoline Riječke – prodajno / promotivni sajam sportske opreme

Nedjelja, 17. 04. 2016. od 09:00 h – 15. riječki polumaraton (21.0975 km), start u 10:30h

1. riječki maraton (42.195 km), start u 10:30h
  • utrka štafeta 3 x 7 km, start u 10:30h
  • dm Baby bonus cup, utrka za klince i klinceze iz vrtića, start u 10:35h
  • Hendi cup, utrka za osobe s invaliditetom i slabovidne osobe, start u 10:35h
  • “Homo si teć” utrka građana (1,8 km), start u 10:40h
  • prodajno / promotivni sajam sportske opreme
  • program za djecu na Gatu Karoline riječke koji uključuje razne aktivnosti poput: natjecanja spretnosti, demostracije rolanja, vožnje bicikla, glazbeni program…

Cjeloviti program možete vidjeti ovdje: www.homositec.com

FOTO SI TEĆ
Fotoklub Rijeka i Riječki sportski savez raspisuju
Natječaj za najbolju fotografiju snimljenu na HOMO SI TEĆ 2016.
Na natječaju mogu sudjelovati svi građani bez ograničenja. Fotografije se šalju isključivo e-poštom kao prilog poruke i to na rijekatrci@gmail.com s naznakom za natječaj FOTO SI TEĆ Fotografije trebaju biti u JPG formatu pojedinačne veličine fotografije /datoteke/ ne veće od 4 MB. i 300 dpi rezolucije. Krajnji rok dostave fotografija je 23. travnja. Prosudbeno povjerenstvo će pregledati i odabrati fotografije za nagrade te ih prirediti za izložbu.
Autori koji snime najbolje fotografije bit će dodijeljene sljedeće nagrade:
• Prva nagrada – bon Interasporta u vrijednosti 600,00 kn i knjiga iz područja fotografije
• Druga nagrada – bon Interasporta u vrijednosti 400,00 kn i knjiga iz područja fotografije
• Treća nagrada – bon Interasporta u vrijednosti 200,00 kn i knjiga iz područja fotografije
• Tri ravnopravne diplome
• Tri ravnopravne pohvale
Pravo sudjelovanja na natječaju imaju svi građani. Autor može prijaviti najviše 12 fotografija
Svi autori moraju ispuniti i poslati prijavnicu.
Krajnji rok dostave fotografija je 23. travnja 2016. Prosudbeno povjerenstvo će pregledati i odabrati fotografije za nagrade te ih prirediti za izložbu. Svečano otvorenje izložbe je u utorak, 26. travnja u 19 sati u Galeriji Principij, Rijeka, Pod voltun 4. Izložba ostaje otvorena do 2. svibnja i može se razgledati radnim danom od 10 do 13 i od 17 do 20 sati te subotom od 10 do 13 sati.
Autori ispunjavanjem i slanjem prijavnice potvrđuje da će poslati autentične snimljene fotografije te preuzimaju odgovornost za sadržaj prijavljenih fotografija.
Obrada fotografije u programima za uređivanje fotografije dopuštena je do mjere koja ne narušava i ne mijenja osnovni smisao snimljenog sadržaja.
Autorsko pravo: autor ispunjavanjem i slanjem prijavnice daje suglasnost organizatorima natječaja da bez naknade mogu objavljivati prijavljene fotografije uz jasan potpis autora, a u svrhu promocije ovog projekta.
Organizator će koristiti prijavljene fotografije za popularizaciju manifestacije HOMO SI TEĆ te poticanje i unapređivanje fotografskog stvaralaštva.
Svi oblici objave su nekomercijalne vrijednosti i jedina im je svrha promocija manifestacije, izložbe i autora. Moralna autorska prava, u smislu ispravnog potpisivanja autora u svim oblicima objave, bit će u potpunosti poštovana.
Prispjele fotografije pregledat će žiri sastavljen od predstavnika Fotokluba Rijeka, Riječkog sportskog saveza i fotoreportera Novog lista.
Poštovani autori, snimanjem ovih manifestacija ujedno prikupljate materijal za natječaj „Sportska fotografija u Primorsko-goranskoj županiji“.